Rychlý kontakt

E-mail:

Korek a vinyl Jelínek 2018 (S1)

Platnost od 14.9.2018

Soubory ke stažení

7x ANO pro korkovou podlahu

Chystáte se zařizovat nebo rekonstruovat váš dům, byt nebo kancelář? Přemýšlíte o vhodné podlahové krytině? Zkuste chvilku přemýšlet o korkové podlaze. Korek se vyznačuje podobnou životností a cenovou hladinou jako například podlaha dřevěná. Má však oproti dřevěným prknům a dalším podlahovým krytinám mnoho výhod.

Korkové podlahy byly oblíbené v domácnostech i na veřejných místech po celém světě už od 50. let 20. století. Na počátku 21. století zažívají svůj comeback. Korek má výjimečnou strukturu s výjimečnými vlastnostmi.

Tichá a teplá podlaha
Korkové podlahy si ze všech dostupných podlahovin nejvíce zaslouží označení tichá a teplá podlaha. Je to díky unikátním vlastnostem korku, který zůstává teplý na dotek a zároveň tlumí kročejový hluk.

Pružnost
Díky jedinečné stavbě buněk tvořících korek je korková podlaha ideálně pružná. Stlačíte-li korek, stlačíte i plyn obsažený v korkových buňkách. Po uvolnění napětí se buňky vrací do původního stavu, aniž by se zdeformovaly. Právě proto jsou korkové podlahy hojně využívány nejen v bytech, ale také na mnohých pracovištích. Budete-li chodit jeden den po dlaždičkách a druhý po korkové podlaze, pocítíte znatelný rozdíl. Každým krokem po korkové podlaze šetříte své kosti a klouby. Korková podlaha částečně odpruží nárazy, které by jinak nepříznivě ovlivňovaly klouby a kostru.

Izolační vlastnosti
Korek je vynikajícím přírodním izolantem. U korkových podlah oceníte především izolaci tepla a vibrací. Korkové podlahy zabraňují úniku tepla a tím šetří vaši kapsu. Spolehlivě tlumí i zvuk. Korkové desky se běžně používají na odzvučení stěn a stropů různých sálů, zkušeben apod.

Přírodní a nealergický materiál
Korek je naprosto přírodní materiál, který slouží ve své původní přírodní podobě bez přídavků chemie. Je nealergický, odolný proti plísním i škůdcům. Zároveň je korková podlaha antistatická, to znamená, že při tření korku, nebo jeho přítomnosti u elektrospotřebičů nevzniká žádná statická elektřina. Podlaha nepřitahuje a díky své struktuře ani nepohlcuje prach. Není tudíž náročná na úklid, stačí ji setřít nebo vysát. Korková podlaha je proto vhodná jako podlahová krytina do celého bytu a umožňuje zdravé prostředí pro alergiky.

Odolnost
Korkové podlahoviny jsou opatřeny povrchovými úpravami různých typů. Kvalitní laky zaručují vysokou odolnost (třída 31).

Vhodné pro podlahové topení
Na základě nezávislých měření bylo prokázáno, že korkové podlahoviny jsou vhodné pro podlahové topení a velmi dobře vyhovují všem předepsaným normám, nedochází k energetickým ztrátám. Oproti jiným podlahovinám má korek větší tepelnou setrvačnost, proto první prohřátí trvá o něco déle, ale pak podlaha teplo déle udržuje.

Široká nabídka dekorů, odstínů a povrchových úprav
Korkové podlahoviny nemají pouze barvy přírodního korku, v nabídce je množství dekorů včetně barevných a nabízíme několik různých povrchových úprav. Rovněž si naši zákazníci mohou vybírat z korových plovoucích podlah a nebo korku v podobě lepených čtverců.

Zobrazit klasickou verzi

2013 © eStudio | Webdesign & SEO: www.eStudio.cz